CLEANSER WEEK 2020 – společně k čisté a zdravé pleti
 
Cerave Blog

Icon > Rady a tipy

CLEANSER WEEK 2020 – společně k čisté a zdravé pleti

Značka CeraVe se rozhodla v posledním říjnovém týdnu podpořit celosvětovou iniciativu CLEANSER WEEK, která má za cíl edukovat společnost o tom, jak si správně čistit obličej tak, aby byla zachována obnova kožní bariéry a potřebná míra hydratace. CeraVe přispělo virtuálními přednáškami, rozhovory s dermatology a edukativním obsahem. Značka CeraVe by v této souvislosti ráda prezentovala výsledky průzkumu společnosti IPSOS, který byl proveden na vzorku 500 lidí ve věku 18-60 let z 11 různých zemí. Celá akce byla podpořena influencery z celého světa, včetně nejznámějšího beauty influencera Hyram Yarbro.

Pojďme si společně shrnout některá zásadní fakta.

Volte čisticí přípravky bez sulfátů

Sulfáty mohou mít na svědomí postupné vysušování pokožky, což může v konečné fázi vést k lupénce či seboroické dermatitidě. Čím častěji si tedy myjeme obličej přípravky s obsahem sulfátů, tím horší může být stav naší pleti.

Tip: Dermatologové se shodují, že je vhodné volit jemný čisticí přípravek bez parfému, který neobsahuje sulfáty a je pH neutrální.

Jak často si mýt obličej?

„Správné čištění obličeje je důležité po celý rok a neměli bychom ho zanedbávat,“ říká dermatolog NYC, MD, Joshua Zeichner. „V létě mají lidé tendenci čistit si obličej častěji. Hlavními důvody jsou pocení, zbytky opalovacích krémů, mikročástice nečistot z pobytu venku, chlór, slaná voda… zkrátka vše, co se nám na obličeji hromadí při delším pobytu na pláži či u bazénu. U některých typů pleti (mastná, suchá, pleť se sklonem k akné) však může nadměrné čištění způsobit více škody než užitku.“

Jaká je tedy optimální frekvence čištění? Ráno jsou na naší pleti nahromaděné bakterie, které vznikly v průběhu spánku. Večer si zas na obličeji neseme spoustu nečistot z venkovního prostředí a dámy samozřejmě make-up. Ideálně bychom si tedy měli čistit obličej ráno po probuzení a večer před spaním.

Tip: Obličej bychom si měli mýt před nanesením denní a noční péče. Ráno začněte svou rutinu mytím obličeje krouživými pohyby po dobu 20 sekund, obličej utírejte jemnou žínkou nebo jemným ručníkem, aby se třením s hrubším povrchem nenarušila kožní bariéra. Pokračujte nanesením séra a hydratační péče s SPF faktorem. Večer postupujte ve stejném pořadí, tedy nejprve mytí, poté sérum a hydratační péče bez SPF faktoru.

Jaký typ přípravku zvolit?

V první řadě bychom měli určit, jaký typ pleti máme, abychom jí nevhodnou péčí ještě více neuškodili. Pokud si nejste jistí, zajděte si k dermatologovi, který vyhodnotí stav pleti. Poté už snadno zvolíte typ přípravku, který je složením nejvhodnější právě pro váš typ pleti.

Pro normální až suchou pleť doporučujeme: Čisticí pěnící krém, který obsahuje pěnící formuli bez sulfátů, 3 esenciální ceramidy, aminokyseliny a kyselinu hyaluronovou. Zvolit můžete i nepěnící variantu: Hydratační čisticí emulzi. Oba přípravky pomáhají chránit kožní bariéru a udržovat přirozenou vlhkost pokožky.

Pro mastnou pleť se sklonem k akné doporučujeme: Čisticí pěnicí gel nebo Hydratační micelární vodu. Oba přípravky jsou maximálně šetrné díky obsahu esenciálních ceramidů, zklidňujícímu Niacinamidu a kyselině hyaluronové. Navíc jsou nekomedogenní (neucpávají póry) a neobsahují parfém.

Pro extrémně vysušenou pokožku s nerovnoměrným povrchem doporučujeme: Zjemňující čisticí gel s obsahem kyseliny salicylové a 10% urey, který pokožku zjemňuje a zároveň z jejího povrchu odstraňuje odumřelé kožní buňky.

Pro milovníky tuhého mýdla doporučujeme: Hydratační čisticí mýdlo v kostce, které čistí a hydratuje, aniž by byla narušena ochranná bariéra pokožky.

Na trhu je k mání nepřeberné množství čisticích gelů a krémů, čisticí přípravky CeraVe jsou však jedinečné díky kombinaci tří hlavních benefitů:

  • Udržují v pleti potřebnou dávku hydratace – díky obsahu kyseliny hyaluronové.
  • Obsahují 3 esenciální ceramidy, které napomáhají chránit a obnovovat kožní bariéru.
  • Jsou vyvinuté ve spolupráci s dermatology, představují tudíž maximální bezpečnost pro všechny typy pleti.

Tip: Čisticí přípravky Cerave jsou vhodné ke každodennímu použití. Pěnící krém a hydratační emulzi lze navíc použít i k mytí pokožky celého těla.

Doufáme, že si vyberete správně. A pamatujte – krása tkví ve zdraví pleti. Proto péči o pleť nepodceňujte a pokud si nejste jistí, poraďte se vždy s dermatologem. Nebo si můžete přečíst tipy, jak na správnou péči od dermatoložky MUDr. Ivany Plecháčové.