SPF
Banner Image

Funkce kožní bariéry

Kůže pokrývá celé naše tělo, jde o největší orgán a také první obrannou vrstvu, která nás udržuje zdravé. Kožní bariéra je tedy jakýmsi štítem, který nás chrání před škodlivými dráždivými látkami a vnějšími agresory. Tato hydratační bariéra nás chrání před znečištěním, UV zářením, podrážděním a dalšími škodlivými agresory. Poškozená, ztenčená či narušená kožní bariéra propouští dráždivé látky mnohem snadněji. Správná péče o pleť a posílení ochranné kožní bariéry může zmírnit dehydrataci, citlivost a známky stárnutí pokožky, výsledkem pak bude vyživená, zdravě vypadající a zářivá pleť.


Pochopte svou pleť

Efektivní rutina péče o pleť začíná porozuměním pokožce a tomu, co potřebuje. Kůže sestává z několika různých vrstev, vnější vrstvu kůže pak označujeme jako stratum corneum, jež na povrchu epidermis připomíná strukturu podobnou cihličkám. Každý korneocyt neboli cihlička je tvořen pečlivě formulovaným poměrem mezibuněčných lipidů, ceramidů, cholesterolu a mastných kyselin. Mezibuněčné lipidy následně fungují jako malta, která drží jednotlivé prvky pohromadě, a ceramidy zajišťují nezbytný maz. Každý prvek má svou specifickou úlohu a společně vytvářejí zdravou kožní bariéru.

Jsou-li tyto prvky vyčerpány nebo narušeny, dochází k oslabení kožní bariéry a rychlejší ztrátě vlhkosti v pokožce. Pleť mohou narušit také agresivní chemické látky a potenciálně dráždivé složky. Mezi projevy narušené hydratační bariéry řadíme suchost, mdlý vzhled, zánět a citlivost pleti.


Jak dochází k poškození kožní bariéry

Důvodů pro narušení kožní bariéry existuje hned několik, zmiňme třeba vliv vnějšího prostředí, genetické predispozice nebo věk. Kožní bariéra může být navíc s věkem nadále oslabována, což může být zapříčiněno ztrátou vlhkosti v kožních buňkách a celkově nižší hydratací organismu v důsledku stárnutí. Naše tělo je při narození tvořeno ze 75 % vodou, toto číslo vlivem stárnutí klesá, výsledkem jsou vrásky, jemné linky a pleť, která působí staře.

Na zdravé fungování pokožky má nicméně vliv také volba kosmetických přípravků. Agresivní produkty, zejména pak ty s obsahem alkoholu a umělé parfemace, mohou v některých případech vést k začervenání a suchosti pleti. Některé pečující přípravky vám sice pomohou dostat problematickou pleť se sklonem k nedokonalostem pod kontrolu, mohou však také oslabit kožní bariéru, která tak bude zranitelnější vůči potenciálně dráždivým látkám. Při posilování narušené kožní bariéry je třeba začít tím, že poznáte svůj typ pleti a identifikujete další potíže své pleti. Díky tomu si pak budete schopni zvolit ty správné přípravky péče.


Přípravky pro posílení kožní bariéry

Výživa pleti a posílení její vnější vrstvy přispívá k celkovému zdraví pokožky, tím se zvýší i její elasticita a odolnost vůči vnějšímu podráždění. Zdravá kožní bariéra bude zadržovat vlhkost, vaše pokožka se bude cítit dostatečně hydratovaná a navenek bude vypadat více rozjasněná a svěží. Kyselina hyaluronová a tři esenciální ceramidy jsou přirozeně obsaženy v pleti, jejich množství se ale časem snižuje. Pleti je třeba dodat kyselinu hyaluronovou pro hydrataci a tři esenciální ceramidy pro udržování a posílení kožní bariéry, což pomůže zlepšit kvalitu a vzhled pleti.

Řada péče o pleť CeraVe byla vyvinuta ve spolupráci s dermatology, cílí na udržování a posílení přirozené kožní bariéry pro dostatečně hydratovanou a zdravě vypadající pleť. Všechny přípravky CeraVe obsahují tři esenciální ceramidy (1, 3 a 6-II) a kyselinu hyaluronovou. Kyselina hyaluronová je přírodní cukr obsažený v pleti, který je schopen zadržet tisícinásobek svého objemu vody. Jde o klíčovou složku pro dosažení dostatečně hydratované pleti. CeraVe využívá také technologii multivesikulární emulze® (MVE), tedy technologii pro postupné uvolňování, díky niž je pleť hydratovaná až po dobu 24 hodin. Řada přípravků péče o pleť CeraVe neobsahuje parfemaci, je vhodná pro citlivou pleť a neucpává póry.

Pro vyčištění pleti nejprve zvolte CeraVe Hydratační čisticí gel, který pleť jemně zbaví nečistot a zanechá ji s pocitem svěžesti a hydratace. Následně naneste CeraVe Hydratační péči o pleť a dodejte pleti tři esenciální ceramidy. Pro péči o pokožku těla zvolte CeraVe Hydratační krém, který zajistí hloubkovou hydrataci pro suchou až velmi suchou pokožku.

Message
Download Chrome