SPF
Kyselina salicylová, původně získávaná z kůry rostlin jako je vrba a tužebník, se již dlouho používá jako lék na různé kožní problémy jako je lupénka a suchá, drsná a nerovná kůže. Kyselina salicylová, která se dnes nejčastěji vyrábí v laboratoři, je beta-hydroxykyselina. Pomáhá jemně olupovat pokožku a zanechává ji jemnější a hladší.

Důležité informace o kyseline salicylovej

  • Kyselina salicylová pomáhá exfoliovat pokožku tím, že uvolňuje tzv."lepidlo", které drží kožní buňky pohromadě. Kyselina salicylová tedy pomáhá uvolňovat odumřelé kožní buňky a odhalit svěží, zdravě vypadající pokožku. Tato lehká exfoliace může pomoci zabránit ucpávání pórů odumřelými kožními buňkami, což může minimalizovat také výskyt akné. Kyselina salicylová také v určité míře pomáhá s příznaky lupénky a to snížením tvorby šupinek na pokožce a předchází jejich opakovanému výskytu.

  • Jemné exfoliační účinky kyseliny salicylové lze nalézt v čisticích přípravcích, pleťových vodách, krémech a dalších přípravcích péče o pleť určených speciálně pro hrubou a hrbolatou pleť a lupénku. Při používání dle návodu vám tyto přípravky mohou pomoci získat hladší a zdravěji vypadající pokožku.

  • Každý režim péče o pleť (s kyselinou salicylovou nebo bez ní) by měl zahrnovat každodenní používání opalovacího krému, který se aplikuje každé ráno, ať prší nebo svítí slunce, a během delšího pobytu na slunci se znovu aplikuje nejméně každé dvě hodiny. Exfoliační účinky kyseliny salicylové však mohou způsobit, že pokožka bude náchylnější vůči UV záření, proto doporučujeme i další opatření na ochranu před sluncem.

  • Kyselina salicylová má dalekosáhlé výhody a to díky jemným exfoliačním účinkům na drsnou nebo hrbolatou pokožku, ale i na kožní onemocnění jako je například lupénka.

Message
Download Chrome