SPF
Nezbytnou součástí každodenní péče o pleť je hydratační pleťový krém. Pro suchou pleť je obzvláště důležitý. Suchá pleť je způsobena ztrátou vlhkosti v nejsvrchnější vrstvě pokožky. To může vést k tomu, že je pleť šupinatá, svědivá, drsná nebo napjatá. Hydratační pleťový krém může těmto problémům pomoci předcházet a zmírnit je tím, že hydratuje pleť, uzavírá vlhkost a posiluje ochrannou kožní bariéru.

Díky složení se třemi základními ceramidy a patentované technologii MVE nabízí řada CeraVe hydratačních pleťových krémů pro suchou pleť mnoho pozitivních účinků. Patří mezi ně pomoc při udržování přirozené kožní bariéry a neustálá postupná hydratace pleti  po celý den. Vyberte si z našich denních a nočních hydratačních přípravků, pleťových mlék a krémů, abyste obnovili jemný, hladký a zdravě vypadající vzhled pleti.

Často kladené otázky

 • Pokud vás zajímá, jak suchá pleť vypadá, existuje několik jednoduchých způsobů, jak to poznat. Nejprve je třeba určit svůj typ pleti. To lze obvykle provést doma jednoduchým pozorováním. Pro začátek si vyčistěte pleť jemným čisticím přípravkem, obličej osušte a počkejte přibližně 30 minut. Pokud vaše pleť vypadá suchá, drsná, šupinatá nebo výrazně dehydratovaná a má výrazné jemné vrásky, pravděpodobně máte suchou pleť. Pleť může být také napjatá, svědivá nebo nepříjemná.

  Mějte na paměti: Každá pleť je jedinečná, a proto je nejlepší se s jakýmikoli dotazy ohledně individuálních potřeb vaší pleti obrátit na certifikovaného dermatologa. (To je důležité zejména v případě, že vaše suchá pleť je bolestivá, praská, krvácí nebo jinak narušuje vaše běžné aktivity.)
   
 • Péče o suchou pleť začíná výběrem správných produktů, mezi které patří hydratační pleťový krém. Naštěstí naše nabídka produktů pro suchou pleť výběr hydratačního pleťového krému zjednodušuje. Naše přípravky jsou vyvinuty ve spolupráci s dermatology, aby pomohly řešit problémy suché pleti, jako je svědění, šupinatění a podráždění. Hydratační krémy CeraVe pro suchou pleť jsou bez parfemace, testované na přítomnost alergenů a nekomedogenní (což znamená, že neucpávají póry). Obsahují tři základní ceramidy, které pomáhají udržovat ochrannou kožní bariéru, a hydratační složky, jako jsou kyselina hyaluronová, niacinamid a glycerin. 
 • Hydratační pleťový krém s ceramidy přináší mnoho výhod v péči o suchou pleť. Ceramidy jsou jako „lepidlo“, které drží vaše buňky pohromadě. Pomáhají udržet kožní bariéru neporušenou a zdravou, aby byla schopna udržet vlhkost uvnitř a škodlivé dráždivé látky venku. Podle výzkumu je nižší hladina ceramidů spojena s určitými onemocněními suché kůže, jako je například ekzém a lupénka.1

  Některé studie naznačují, že vzhledem k tomu, že suché pleti mohou ceramidy scházet, lokální aplikace krému s ceramidy může pomoci zlepšit hydrataci pleti a její kožní bariéru.1,2 Všechny hydratační krémy CeraVe pro suchou pleť obsahují tři základní ceramidy, které jsou identické s těmi, které se přirozeně v pleti vyskytují. Další informace o ceramidech najdete v článku Revoluce s ceramidy.
 • Suchá pleť je častým kožním problémem, který postihuje mnoho lidí, ale závažnost a četnost jejího výskytu se může u jednotlivých osob lišit. Mezi faktory, které mohou ohrozit funkčnost kožní bariéry a potenciálně přispívat k suché pleti, patří vystavení slunečnímu záření, nízké teploty, nízká vlhkost vzduchu a nadměrné mytí. A přestože suchou pleť mohou mít lidé všech věkových kategorií, je podle Mayo Clinic pravděpodobnější její výskyt u lidí starších 40 let.3 Pokud potřebujete radu nebo máte podezření, že vaši suchou, svědivou pleť mohou způsobovat nebo zhoršovat stávající kožní onemocnění, vyhledejte certifikovaného dermatologa.
 • Doporučujeme používat hydratační krém pro suchou pleť dvakrát denně (ráno a večer), abyste uzamkli vlhkost a zachovali ochrannou kožní bariéru. Stejně jako u všech produktů péče o pleť je klíčem k úspěchu důslednost. Pokud chcete plně využít výhod svého hydratačního pleťového krému, musíte dodržovat pravidelnou hydratační péči. Chcete-li se dozvědět více, projděte si náš návod na nastavení hydratační rutiny jako od dermatologa.
 • Při hledání nejlepšího hydratačního krému pro suchou pleť je důležité volit denní varianty, které mají hydratační účinky a širokospektrou ochranu před slunečním zářením, jako například CeraVe Hydratační péči o pleť AM s opalovacím krémem. Tento nekomedogenní hydratační krém s ochranným faktorem SPF je skvělou volbou pro denní péči pro všechny typy pleti, včetně té suché. Obsahuje širokospektrou ochranu s SPF 30, technologii InVisibleZinc™, ceramidy, kyselinu hyaluronovou a niacinamid. CeraVe Hydratační péče o pleť AM pomáhá chránit pokožku před UVA a UVB zářením a nezanechává bílý povlak. Doporučuje ho rovněž The Skin Cancer Foundation, jako vynikající celoroční hydratační krém s ochranným faktorem SPF pro zdravou pleť.
 • Při výběru nočního. hydratačního krému pro suchou pleť zvolte možnost, která pomáhá hydratovat, zklidnit a regenerovat vaši pleť během spánku, jako například CeraVe Hydratační péči o pleť PM. Tento hutný, ale zároveň lehký noční krém je vynikající volbou z několika důvodů. Je vyvinut ve spolupráci s dermatology, je bez parfemace, obsahuje blahodárné noční složky, jako je niacinamid. Pomáhá hydratovat, zjemňuje pleť a zajišťuje jí stálý přísun tolik potřebné vlhkosti po celou noc. Obsahuje tři základní ceramidy a při důsledném používání také pomáhá udržovat ochrannou kožní bariéru.
 • 1. Spada F, Barnes TM, Greive KA. „Skin hydration is significantly increased by a cream formulated to mimic the skin's own natural moisturizing systems.“ Clin Cosmet Investig Dermatol. 2018 Oct 15;11:491–497. doi: 10.2147/CCID.S177697. PMID: 30410378; PMCID: PMC6197824.
  2. Imokawa, G et al. „Decreased level of ceramides in stratum corneum of atopic dermatitis: an etiologic factor in atopic dry skin?.“ The Journal of investigative dermatology vol. 96,4 (1991): 523–6. doi:10.1111/1523-1747.ep12470233.
  3. „Dry Skin - Symptoms and Causes.“ Mayo Clinic, 25. ledna 2022.
Message
Download Chrome