SPF
Použití kyseliny mléčné jako složky péče o pleť sahá až do starověkého Egypta, kdy se Kleopatra koupala v kyselém mléce proto, aby zlepšila texturu a vzhled své pleti. Jedná se o přirozený vedlejší produkt fermentace rostlin a mléčných výrobků (ačkoli dnes nejčastěji vytvářený v laboratoři). Je to jemná alfa-hydroxykyselina, která pomáhá podporovat přirozený proces exfoliace pokožky.

Důležité informace o kyselina mlečna

  • Kyselina mléčná je jemná, ale účinná exfoliační složka pro drsnou a suchou pokožku kdekoli na těle, zejména pro tvrdou pokožku na nohou, hrbolatou pokožku na hřbetech rukou, loktech, kolenou i mozoly.

  • Kyselina mléčná se často používá s dalšími složkami péče o pleť, protože její jemný exfoliační účinek pomáhá snižovat vrstvy odumřelých kožních buněk, které mohou bránit vstřebávání přípravku. Kombinace alfa-hydroxykyseliny mléčné a beta-hydroxykyseliny salicylové může být obzvláště účinná v přípravcích pro zlepšení textury hrubé nebo hrbolaté pleti, protože jsou tyto obě složky mírné a exfoliační kyseliny.

  • Kyselina mléčná je exfoliační alfa-hydroxykyselina, která pomáhá podporovat odbourávání odumřelých kožních buněk. Jemným odstraňováním nahromaděných odumřelých buněk tato složka zjemňuje a vyhlazuje pokožku a pomáhá tak zlepšit její celkovou strukturu. Kyselina mléčná je navíc součástí přirozeného hydratačního faktoru pokožky neboli NMF, což je směs sloučenin přirozeně se vyskytujících v pokožce, které v ní pomáhají udržet vlhkost. Koupání nebo mytí mýdly a čisticími prostředky může totiž snížit hladinu NMF v nejsvrchnějších vrstvách pokožky.

  • Kyselina mléčná se díky jejímu jemnému, ale účinnému exfoliačnímu účinku běžně vyskytuje v pleťových vodách a krémech, jejichž složení pomáhá zlepšit stav hrubé a hrbolaté pokožky.

  • Je důležité používat vždy širokospektrální opalovací krém, který chrání pokožku vystavenou UV záření. Exfoliační účinky kyseliny mléčné však mohou zanechat pokožku náchylnější k poškození sluncem, proto se doporučuje přijmout ještě další opatření pro ochranu před sluncem (například omezit pobyt na slunci a během delšího pobytu venku se alespoň každé dvě hodiny znovu natřít opalovacím krémem).

  • Mnoho přípravků s kyselinou mléčnou lze používat denně ke zlepšení hrubé a suché pleti a k udržení jemné a hladké pokožky. Je však důležité si pro jistotu přečíst návod k použití.

  • Kyselina mléčná pomáhá vyhlazovat a zjemňovat drsnou nebo šupinatou pokožku. Výrobky obsahující tuto exfoliační složku mohou být vhodné pro suchou a citlivou pleť, protože je jednou z nejšetrnějších alfa-hydroxykyselin a nabízí také hydratační účinky.

Message
Download Chrome