SPF
Retinol, derivát vitaminu A, pomáhá podporovat přirozený proces exfoliace pokožky, čímž zjemňuje a obnovuje její povrch. Napomáhá tak zlepšit vzhled jemných linek, vrásek, textury a nerovnoměrného tónu pleti.

Důležité informace o retinolu

  • Retinol a vitamin A nejsou totéž, ale souvisejí spolu. Všechny retinoidy, včetně retinolu, jsou deriváty vitaminu A, které jsou speciálně vyvinuty tak, aby měly na pokožku různé účinky.

  • Při zahájení užívání retinolu je možné zaznamenat mírné šupinatění nebo zarudnutí. Pokud se objeví nějaké nežádoucí účinky nebo podráždění, je nejlepší aplikaci rozložit, než se vaše pleť nepřizpůsobí. Například aplikovat retinolové sérum každý třetí večer a postupně zvyšovat na každý druhý večer a poté každý večer, podle toho, jak se bude zvyšovat tolerance pleti. Při aplikaci retinolu je také důležité vyhnout se kontaktu s očima a oblasti rtů.

  • Retinol a vitamin C mohou být prospěšnými složkami pro jakoukoli péči o pleť proti stárnutí. Užití séra s vitaminem C ráno pomáhá poskytnout pleti rozjasňující účinky a antioxidační ochranu proti vnějším agresorům. Večerní aplikace retinolového séra může pomoci zdokonalit vzhled jemných linek, vrásek, textury pleti, pórů a stop po akné. Při společném použití představují retinol a vitamin C komplexní přístup k péči o pleť, který řeší více problémů pleti.

  • Retinol lze bezpečně používat s řadou dalších složek péče o pleť. Je však důležité se vyhnout použití až příliš mnoha exfoliačních složek, aby nedešlo k podráždění. Retinol může například doplňovat kyselina salicylová, která zjemňuje pleť.

  • Retinol pomáhá zlepšovat vzhled jemných linek a vrásek několika způsoby. Za prvé, jeho jemná exfoliace pomáhá vyhladit a zjemnit povrch pokožky. Tím, že retinol snižuje hromadění odumřelých buněk, tak napomáhá k zářivější a zdravěji vypadající pleti s méně patrnými jemnými linkami a vráskami.

  • Retinol se běžně vyskytuje v přípravcích péče o pleť. Nejlepší je používat retinolové sérum večer, protože bylo zjištěno, že se tato složka při vystavení slunečnímu záření rozkládá, což snižuje její účinnost. Pokud se při zahájení používání retinolu objeví suchost nebo podráždění, snižte frekvenci aplikace, dokud se vaše pleť nepřizpůsobí.

  • Každodenní používání opalovacího krému je nezbytnou součástí každé péče o pleť. Kromě toho, že opalovací krém používáte každý den, 365 dní v roce, je důležité jej při delším pobytu na slunci aplikovat znovu alespoň každé dvě hodiny. Při používání retinolu je důležité dbát na ochranu před sluncem obzvlášť pečlivě.

  • Zjednodušeně řečeno, retinol patří do skupiny retinoidních složek péče o pleť. Zatímco většina retinoidů jsou léky, které vyžadují lékařský předpis, retinolová séra jsou volně prodejná. Mezi možnosti retinolu patří přípravky přizpůsobené tak, aby pomohly zlepšit vzhled problémů souvisejících s věkem, jako jsou jemné linky a vrásky, a také texturu pleti, zářivost, póry a stopy po akné.

Message
Download Chrome