SPF
Banner Image
 

1. Dobrý den, paní doktorko Plecháčová. Máte nějaká obecná doporučení, jak správně pečovat o pokožku těla, rukou a obličeje?

Obecně nedoporučuji mýt si ruce příliš často. Není vhodné se sprchovat moc dlouho horkou vodou. Mydlete si pouze nezbytné partie 1krát denně a zbytek opláchněte vodou. V případě nadměrného mydlení je pak kůže přesušená a v ordinaci vídám na „přečišťované“ pokožce až ekzematické změny. Sprchové a koupelové oleje jsou bezva, zejména na sušší pleť.

2. Jak správně pečovat o pokožku v teplých dnech?

V teplých dnech je naprosto nutné pokožku hydratovat, tzn. hodně pít, aplikovat lehčí, méně hutné krémy, používat doplňkovou péči s kyselinou hyaluronovou a hydratační krém na obličej s SPF. Pokud vás trápí mastná pleť, zařaďte do své rutiny i termální vodu ve spreji. Po slunění a osprchování vždy aplikujte hydratační mléko. Je dobré si jednou za 14 dní dopřát celotělový peeling. Kůže je pak krásně pružná, bez zbytků kožních šupinek, opálení je intenzivnější a déle vydrží!  Výborné jsou i spreje na ochranu vlasů, obsahují SPF a oleje, aby se vlasy nepřesušily.

3. A co v zimě?

V zimě je to podobné, jen používejte spíše mastnější a výživnější textury, zejména pokud mrzne. Ideálním společníkem do chladných dnů vám může být hydratační krém na tělo, který je dostupný hned v několika velikostech. Ani v zimě byste neměli zapomínat na krémy s SPF a krémy na ruce a chodidla. Pokožka na těchto partiích je často podrážděná, suchá a praská z důvodu teplotních změn, takže je dobré mít vždy po ruce obnovující krém na nohy a ruce.

4. Spotřebitelé se čím dál více zajímají o složení přípravků a podíl obsahu aktivních látek. Jaké aktivní látky jsou tělu prospěšné? Jakou funkci by měly plnit?

Některé přípravky obsahují látky, které odstraňují ochranný kožní film a narušují tak kožní bariéru. Výsledkem je pak celkové přesušení. CeraVe krémy však obsahují ceramidy, hlavní složku kožní bariéry, a jsou tedy k pokožce velmi šetrné. K udržení dostatečné hydratace poslouží i kyselina hyaluronová. Dalšími nepostradatelnými složkami jsou SPF v denních krémech. V krémech proti vráskám by se měl vyskytovat vitamin C, derivát vitaminu A (retinoidy) a v neposlední řadě ovocné kyseliny (ty se nedoporučují pro citlivější pleť, jelikož mohou dráždit).

5. Na trhu je spousta produktů k čištění, od micelární vody přes čisticí mléko až po pěnu a další produkty. Doporučíte spotřebitelům, jaké mají zvolit s ohledem na jejich typ pleti?

Pro odstranění make-upu jsou ideální přípravky, které se dají opláchnout vodou a nemusíme tak drásat pleť vatovým tamponkem. Pro mastnou pleť je perfektní volbou CeraVe zjemňující čisticí gel, pro ostatní typy pleti CeraVe hydratační emulze. Na závěr nezapomeňte dočistit záhyby a oční okolí hydratační micelární vodou s obsahem niacinamidu ke zklidnění a ceramidů ke znovuobnovení kožní bariéry. V případě suché pleti je však lepší dočistit odličovacím mlékem.

6. Paní doktorko, prozraďte nám na závěr, jaká je Vaše denní rutina v péči o pokožku?

Ráno si umyji obličej vodou. Pod make-up aplikuji vždy hydratační krém s SPF, nicméně většinou používám jen BB krém nebo lehký hydratační make-up. Na závěr obličej lehce přepudruji nebo zafixuji sprejem, aby make-up vydržel co nejdéle. Večer pak obličej důkladně umyju čisticí emulzí, opláchnu vodou a dočistím.

Message
Download Chrome