5 tipů na hydrataci | Web Cerave
 

Získejte chytřejší péči o svou pleť

Co powoduje swędzenie skóry i jak uzyskać ulgę

Icon >

Dodržujete správný pitný režim, ale vaše pokožka je i tak napnutá a vysušená? Používáte každý den hydratační krém, ale už po několika hodinách vidíte na těle nevzhledné šupinky? Pak dost možná nedodržujete základní kroky v péči o tělo, které spolu souvisí a mají přímý dopad na stav vaší pokožky.

Pojďme si tedy společně představit 5 základních kroků, které vám pomohou udržet si hebkou a vyživenou pokožku po celý den i rok.

1. Dodržujte pitný režim

Naše tělo je tvořeno z 80 % vodou, z toho 60 % vody se vyskytuje v buňkách, 20 % pak v mezibuněčných prostorech. Je tedy zjevné, že se voda výrazně podepisuje na zdraví a kráse naší pokožky. Správně by měl člověk vypít zhruba 2-3 litry tekutin denně. Není voda jako voda – dbejte na kvalitu i složení.

Volte spíše slabě mineralizovanou vodu z chráněného podzemního zdroje a správně ji skladujte, abyste předešli kontaminaci. Silně mineralizované vody jsou vhodné při velké zátěži v letním období nebo při sportu, kdy je třeba tělu rychle doplnit minerální látky. Ideální pH vody by se mělo pohybovat kolem hodnoty 9,5. Shluky molekul takové vody jsou mnohem menší, což umožňuje maximální vstřebání do organismu, tedy i do kožních buněk. Velkou výhodou může být obsah kyseliny křemičité, která na sebe váže molekuly toxického hliníku a odvádí jej z těla ven. Podporuje imunitní systém, hojení ran, regeneraci buněk a zabraňuje tak jejich stárnutí.

2. Stravujte se kvalitně

Hydrataci pokožky podpoříte i kvalitní stravou. Pro zdravou a hydratovanou pokožku jsou důležité vitaminy skupiny B, vitamin A, vitamin E a vitamin C, z minerálů pak křemík, vápník a zinek. Důležité prvky najdete například v oříškách, semínkách, listové zelenině, okurkách či špenátu. Dále třeba v luštěninách, rybách, ovoci nebo mléčných výrobcích.

3. Choďte pravidelně na masáž

Pokud chcete spojit příjemné s užitečným, zajděte si na relaxační masáž. Tělové masáže a procedury mají blahodárný vliv na celkové uvolnění a zlepšují krevní a lymfatický oběh. Dochází při nich k aktivaci bodů v kůži, které pokožku hydratují. Kvalitní masáží vyloučíte z mazových žláz tuk, čímž kůži dobře promastíte. Do pokožky se pak lépe vstřebávají živiny obsažené v kosmetických hydratačních produktech. Po samotné masáži proto nezapomeňte aplikovat kvalitní hydratační krém Cerave pro ještě větší účinnost.

4. Dopřejte si olejovou koupel a peeling

Olejová koupel je ideálním způsobem, jak navrátit pokožce chybějící vodu a tuky. Olej (skvělý je například mandlový) pokožku zvláční, zjemní, navíc na ní vytvoří film, který brání dalšímu vysychání a udržuje v kůži vodu. Peeling zbavuje vrchní část pokožky odumřelých buněk a připravuje ji tak na aplikaci dalších kosmetických přípravků, které pak pokožka mnohem snáze absorbuje. Pokud nejste fanoušky peelingů s chemickými částečkami, vystačíte si bohatě s mořskou solí nebo třtinovým cukrem.

5. Používejte kvalitní hydratační kosmetiku

Při výběru hydratačního krému se zaměřte na složení a volte tu správnou řadu podle typu vaší pokožky (suchá/normální/mastná). Důležité také je, aby krém zajišťoval postupné uvolňování aktivních látek po celý den. Mezi takové krémy se řadí hydratační přípravky CeraVe. Všechny přípravky obsahují ceramidy, cholesterol, mastné kyseliny a phytosphingosin.

Systém postupného uvolňování MVE zaručuje, že se klíčové složky CeraVe rychle vstřebají do pokožky, hydratují ji a doplňují hladinu ceramidů, což jsou lipidové molekuly, které se v kůži vyskytují přirozeně (až z 50 %). Postupné uvolňování po celý den udržuje potřebnou hladinu hydratace a dlouhodobě napomáhá obnově kožní bariéry a zlepšení stavu pokožky.

Aby byl efekt hydratačních přípravků co nejlepší, je důležité je nanášet nejpozději do tří minut od samotné koupele. Pokud si nejste jisti výběrem toho správného krému, poradíme vám zde.

Dámy, a co líčení a odličování? Zvolte si ideálně hydratační make-upy na vodní bázi s kyselinou hyaluronovou a na odlíčení použijte hydratační čisticí emulzi pro normální až suchou pleť a čisticí pěnicí gel pro mastnou pleť. S obsahem ceramidů a kyseliny hyaluronové zajišťují ochranu kožní bariéry pokožky obličeje a těla. Navíc jsou hypoalergenní, takže s nimi odlíčíte i tu nejcitlivější pleť.