SPF
Banner Image

SÍLA CERAMIDŮ

ZAPOJTE SE DO VÝZVY

1. krok: Den začněte s CeraVe Hydratačním krémem, abyste pokožce dodali potřebnou hydrataci.

2. krok: Krém pak naneste opět večer, abyste zamezili suchosti pokožky během noci.

3. krok: Následně nanášejte CeraVe Hydratační krém dvakrát denně každý den.

Během pouhých 28 dnů uvidíte a také pocítíte, co dokáže CeraVe Hydratační krém se třemi esenciálními ceramidy udělat s vaší pokožkou.

Co vlastně způsobuje suchou pokožku? Stručně řečeno je v mnoha případech na vině každodenní život. Klasické mýdlo na ruce, horká sprcha a suché, chladné počasí2 mohou pokožku zbavit přirozeného mazu, což pak přispívá k narušení hydratační kožní bariéry. Jakmile k tomu dojde a je jedno, zda na celém těle či pouze izolovaně na rukou nebo jiných často omývaných částech těla, spouští se začarovaný kruh suché pokožky.

CO ZPŮSOBUJE SUCHOU POKOŽKU?

Svrchní vrstva pokožky (stratum corneum) někdy bývá přirovnávána k cihlové zdi. Ta se skládá z odumřelých buněk („cihly“) a několika druhů lipidů – ceramidy, cholesterol a mastné kyseliny („malta“) – které pak jednotlivé cihly spojují. Tímto způsobem je tvořena bariéra, jež vás chrání před vnějším prostředím a zároveň reguluje ztrátu vlhkosti, která často stojí za suchou pokožkou. 50 % lipidů obsažených v "maltě" tvoří ceramidy. Jakmile je množství ceramidů v pokožce sníženo vlivem faktorů jako vystavení slunci, drsné klima a stárnutí3, dochází k narušení kožní bariéry a pokožka snadněji ztrácí hydrataci.4

Řešením pro suchou pokožku tak může být doplnění vlhkosti pomocí hydratačního krému s obsahem ceramidů. CeraVe Hydratační krém je klinicky testován, aby řešil cyklus suché pokožky tím, že zmírňuje její příznaky a pomáhá obnovit její bariérovou funkci.5

VÝSLEDKY, KTERÉ POCÍTÍTE JIŽ ZA 3 DNY

V klinické studii provedené dermatology v USA jsme testovali CeraVe Hydratační krém na 49 ženách se suchou až velmi suchou pokožkou. Ženy krém používaly dvakrát denně po dobu 4 týdnů*, poté jsme zjišťovali jejich zpětnou vazbu i hodnocení dermatologa, abychom ověřili účinky krému na suchou pokožku. Měřili jsme rovněž úroveň hydratace po 28 dnech používání přípravku.

Již po 3 dnech:

  • 98 % žen potvrdilo, že je jejich pokožka hladká.
  • 93 % žen uvedlo, že nemají pocit suché pokožky.
  • Hydratace pokožky se zvýšila o 30 %, instrumentální měření.

ODMĚNA ZA ZDRAVÉ NÁVYKY: UDRŽITELNÁ OBNOVA POKOŽKY ZA POUHÝCH 28 DNŮ

Klinické hodnocení téže studie (v USA) prokázalo dlouhodobé účinky na příznaky suché pokožky při pokračujícím používání a dokonce i přetrvávající účinky 48 hodin poté, co subjekty přestaly používat hydratační krém CeraVe. Udržování hydratace pokožky pomáhá obnovovat kožní bariéru, zvyšuje hladinu "malty", která pomáhá udržovat hydratační bariéru pokožky silnou, takže může lépe regulovat ztrátu vody. V naší studii jsme zjistili následující:

  • Pokožka nadále vypadá viditelně hydratovaná, i po 48 hodinách.
  • Celkové zlepšení příznaků suché pokožky po 4 týdnech o 80 %.

CERAMIDY JSOU ZÁKLADEM ZNAČKY CERAVE

CeraVe Hydratační krém obsahuje tři esenciální ceramidy 1, 3 a 6-11, které jsou přirozenou součástí ochranné kožní bariéry. Krém obsahuje také cholesterol a mastné kyseliny, to vše v nemastném složení.

MODERNÍ SLOŽENÍ CERAVE S POSTUPNÝM UVOLŇOVÁNÍM

CeraVe Hydratační krém rovněž využívá inovativní technologii pro uvolňování aktivních ingrediencí a ceramidů pro každodenní hydrataci pokožky.

Na rozdíl od většiny systémů, které využívají technologii rychlého uvolňování, je Hydratační krém CeraVe vybaven pokročilou technologií MVE, která uvolňuje složky krému (jako jsou ceramidy, cholesterol a mastné kyseliny) po určitou dobu a zajišťuje tak 24hodinovou hydrataci. Díky technologii MVE pomáhají složky hydratačního krému CeraVe udržovat dynamiku obnovy přirozené kožní bariéry.

Začněte dnes budovat návyky, díky nimž bude vaše pokožka vypadat a cítit se zdravěji - okamžitě i dlouhodobě. Vyzkoušejte na 28 dnů CeraVe Hydratační krém a dopřejte své pokožce pohodu!

ZDROJE

* Protokol: 4týdenní kontrolovaná klinická studie provedena ve vybraném centru na 49 ženách ve věku 30-65 let se suchou až velmi suchou pokožkou. Hydratační krém byl aplikován dvakrát denně na jednu bérci; druhá noha zůstala neošetřena. Hodnocení účinnosti a snášenlivosti bylo provedeno okamžitě na začátku, 3. den, ve 4. týdnu a po 48hodinové regresi. Provedla se bioinstrumentální měření a byly zadány sebehodnotící dotazníky na začátku, 3. den, ve 4. týdnu a po 48hodinové regresi. Posouzení bylo provedeno na ošetřené i neošetřené oblasti.

  • 1. Zoe D. Draelos MD, Nada H. Baalbaki PhD, Shelby Cook MS, Susanna Raab BA MBA, Gene Colón Esq. “The Effect of a Ceramide-Containing Product on Stratum Corneum Lipid Levels in Dry Legs” “The cream increased skin hydration and demonstrated an immediate and sustained reduction in the visible signs of dry skin and subject perceived sensory discomfort. Additionally, the ceramide, cholesterol and fatty acid levels in the stratum corneum significantly increased after 4 weeks of moisturizer application.” J Drugs Dermatol. 2020; 19(4): 372-376. doi: 10.36849/JDD.2020.4796
  • 2. American Academy of Dermatology (AAD). Dry Skin: Who Gets and Causes.https://www.aad.org/public/diseases/a-z/dry-skin-causes
  • 3. barrier in patients diagnosed with atopic dermatitis: an evaluation of the components of a body wash-moisturizer skin care regimen directed at management of atopic skin. J Clin Aesthet Dermatol. 2011;4(6):45-55. 2. Del Rosso JQ. Incorporation of a barrier protection cream in the management of chronic hand dermatitis: focus on data supporting an established hand protectant formulation and modifications designed to assist in barrier repair. J Clin Aesthet Dermatol. 2014;7(2):40-48. 3. Lynde CW, Andriessen A, Barankin B, et al. Moisturizers and ceramide-containing moisturizers may offer concomitant therapy with benefits. J Clin Aesthet Dermatol. 2014;7(3):18-26.
  • 4. Rawlings AV et al. Changes in lipids in the skin aging process. IFSCC 1993: 1: 31-45.
Message
Download Chrome