SPF
Cleanse like a derm

PŘEHLED

Certifikovaní dermatologové jsou odborníky na péči o pleť a jsou vyškoleni tak, aby vaší pleti rozuměli lépe než kdokoli jiný. Mohou vám pomoci identifikovat problémy s pletí, pomoci vyléčit různé kožní problémy a poskytnout rady ohledně postupů užívání a samotných produktů péče o pleť – včetně tělových hydratačních krémů pro všechny typy pleti. V tomto průvodci se s vámi podělíme o některé osvědčené postupy pro hydrataci těla, často doporučované dermatology. Dále se dozvíte, jak vybrat správný tělový hydratační krém podle potřeb vaší pokožky a jak udržet pokožku hladkou, jemnou a hydratovanou, která nejen dobře vypadá, ale také přináší příjemný pocit.

5 TIPŮ, JAK HYDRATOVAT PLEŤ JAKO EXPERT

 • Používejte hydratační krém s ceramidy
 • Zvolte správnou texturu podle vašeho typu a potřeb pleti
 • Hydratujte každý den
 • Hydratační krém nanášejte na čistou a mírně navlhčenou pokožku
 • Hydratujte obličej i tělo

Tipy na hydrataci těla

1. Používejte hydratační krém s ceramidy

Ceramidy jsou základní lipidy, které se přirozeně vyskytují v kůži a hrají klíčovou roli pro zachování zdravé kožní bariéry,“ vysvětluje certifikovaná dermatoložka MUDr. Jenny Liu. "Snížená hladina ceramidů může vést k suché a podrážděné pokožce.“ Podle doktorky Liu může používání hydratačních přípravků obsahujících ceramidy "pomoci (hydratovat) suchou a podrážděnou pokožku doplněním hladiny ceramidů do naší kožní bariéry.

moisturise like a dream

2. Zvolte správnou texturu podle vašeho typu a potřeb pleti

Hydratační krémy nejsou univerzálním produktem péče o pleť. Existují v mnoha různých provedeních – jako krémy, pleťové mléka a masti. Mohou se značně lišit svou strukturou, složením a cílem použití. Pro nalezení té pravé hydratační péče o pleť musíte zvážit svou současnou rutinu péče o pleť, prostředí, ve kterém se pohybujete, a vaše cíle spojené s péčí o pleť.

Dále byste měli vyhledávat hydratační krémy s aktivními složkami, které pomáhají řešit hlavní problémy vaší pokožky. Pokud vás například trápí hrubá a nerovná pleť, můžete si vybrat hydratační přípravek, jako je CeraVe SA Zjemňující hydratační krém pro suchou, hrubou pokožku s nerovnoměrným povrchem. Tento krém s kyselinou salicylovou a kyselinou mléčnou pomáhá jemně exfoliovat odumřelé kožní buňky a vyhlazovat strukturu pleti a zjemnit velmi suchou a drsnou pokožku. Pokud preferujete lehké hydratační mléko, které se rychle vstřebává a dlouhodobě hydratuje, doporučujeme CeraVe Hydratační mléko.

Pro pomoc s výběrem správné textury péče o pleť a pokožku dle jejích potřeb, představujeme některé hlavní rozdíly mezi mléky a krémy:

 • Mléka: mléka mají lehce krémovou strukturu, ale obsahují více vody než krémy. Obecně jsou popisována jako lehká a snadno se vstřebávají do pokožky. Vzhledem ktomu, že tělová mléka mají složení s větším obsahem vody než krémy, mohou být účinnou možností hydratace pro mnoho typů pokožky.
 • Krémy: hydratační krémy mají obvykle bohatší konzistenci než pleťová mléka. Vzhledem k tomu, že krémy často obsahují větší množství zvláčňovadel, mají obvykle hutnější texturu, která je vhodná pro suché typy pleti, zralou a stárnoucí pleť i sezónní suchost pokožky v zimě.
moisturise like a dream

3. Hydratujte každý den

Všechny produkty péče o pleť vyžadují pro plné využití jejich výhod důslednost – včetně hydratačního krému. "Je důležité, aby se hydratace stala každodenní rutinou, stejně tak jako čištění zubů – ráno i večer,“ říká certifikovaný dermatolog MUDr. Daniel Sugai. Hydratace těla dvakrát denně pomůže udržet pokožku dostatečně hydratovanou a vyživenou a zároveň zabrání jejímu vysušování. Podle doktora Sugaie je každodenní hydratace stejně důležitá, i když cestujete. Na cesty doporučuje vzít si s sebou oblíbený hydratační krém, "abyste mohli zůstat u toho, na co jste zvyklí, a respektovat tak potřeby své kožní bariéry“.

moisturise like a dream

4. Hydratační krém nanášejte na čistou a mírně navlhčenou pokožku

Pro zabránění ztráty vody doporučují dermatologové nanést hydratační krém na čistou, mírně navlhčenou pokožku ihned po koupání. "Hydratace po sprchování? Jde o to, aby se vlhkost v těle udržela,“ říká MUDr. Daniel Sugai. Když je pokožka mírně navlhčená, hydratační přípravky účinněji hydratují pokožku a udržují v ní vlhkost. Abyste ze své hydratační péče vytěžili co nejvíce, měli byste se také vyvarovat koupacích návyků, které by mohly vaši pokožku vysušit nebo podráždit. "Dbejte na to, aby sprchování nebylo dlouhé a v horké vodě,“ říká certifikovaná dermatoložka MUDr. Adeline Kikam, "protože to může pokožku skutečně zbavit vlhkosti.“

moisturise like a dream

5. Hydratujte obličej i tělo

MUDr. Adeline Kikam tvrdí: "Pečujete o obličej, ale co pokožka na celém těle?“ Jinými slovy, vaše hydratační péče by měla poskytovat stejnou péči a výživu pokožce pod krkem jako pokožce nad ním. "Hydratace celého těla udržuje pokožku zdravou – dokonce i na méně viditelných místech,“ říká MUDr. Kikam. Nezapomeňte věnovat zvýšenou pozornost oblastem těla, které mohou být náchylnější k vysušování, jako jsou ruce, nohy, kolena a lokty.

moisturise like a dream

Často kladené dotazy

 • Hydratační přípravky jsou produkty péče o pleť, které jsou určeny především k prevenci a péči o suchou pleť. Toho dosahují dvěma způsoby: dodávají vlhkost přímo do povrchové vrstvy pokožky a udržují vlhkost v těle vytvořením ochranné kožní bariéry. Některé plní pouze jednu z těchto funkcí, zatímco jiné splňují funkce obě.

  Mnoho hydratačních produktů obsahuje kombinaci složek, které působí současně, a mají tak více účinků, jako například Hydratační krém CeraVe. Tento rychle se vstřebávající hydratační krém bez parfemace, jehož složení obsahuje tři základní ceramidy a kyselinu hyaluronovou, pomáhá udržovat vlhkost v pokožce a obnovit její ochrannou kožní bariéru.

 • V hydratačních krémech se vyskytují tři hlavní typy složek: látky s okluzivním účinkem, zvláčňující a zvlhčující látky. Zvláčňující látky obsahují směs oleje a vody a napomáhají zjemnění a vyhlazení pokožky. Látky s okluzivním účinkem (např. vazelína) vytvářejí ochrannou vrstvu, která pomáhá udržovat vlhkost a zabraňuje odpařování vody z pokožky. Zvlhčující látky (např. kyselina hyaluronová) přitahují a udržují vlhkost v pokožce.

  CeraVe hydratační krémy obsahují také složky podporující ochrannou kožní bariéru – naše tři esenciální ceramidy, které pomáhají udržovat ochrannou bariéru vaší pleti. Tato ochranná bariéra je pro zdraví pokožky zásadní, protože v ní pomáhá udržovat potřebnou vlhkost, a naopak vnější dráždivé látky udržuje mimo ni.

 • Klíčem k maximálnímu využití hydratačních složek obsažených v hydratačních krémech je výběr správného produktu. Hydratační krémy CeraVe obsahují kombinaci hydratačních složek, které zklidňují pokožku a pomáhají ji udržovat hladkou a příjemnou na dotek. Patří mezi ně tři ​esenciální ceramidy, kyselina hyaluronová a glycerin. Všechny naše hydratační krémy doporučené dermatology jsou bez parfemace, testované proti alergiím a odborně vyvinuté tak, aby pomáhaly udržovat ochrannou bariéru vaší pokožky.
 • Všechny typy pleti potřebují dostatečnou hydrataci, aby si zachovaly hladký, zářivý a zdravý vzhled. Jak již MUDr. Jenny Liu zmínila výše, problémy, jako je nedostatek ceramidů a ztráta vody, mohou přispět k pocitu suché, svědivé a nepříjemné pokožky. Mohou také vést k poruchám funkce kožní bariéry. „Svědění a suché zánětlivé stavy vedou k narušení kožní bariéry,“ vysvětluje MUDr. Daniel Sugai. Důsledné používání hydratačního krému s kvalitním složením může podpořit celkový vzhled pokožky a pomoci udržet kožní bariéru zdravou.
 • Hydratační krém by se měl používat denně jako součást péče o pleť a ve chvíli, kdy je vaše pleť suchá, podle potřeby. Podle americké dermatologické akademie je nejdůležitější použít hydratační krém ihned po koupeli nebo umytí rukou.1 Jedním z užitečných způsobů, jak zabránit vysušování pokožky rukou na cestách, je nosit s sebou hydratační nemastný krém na ruce, který můžete použít po umytí rukou, například CeraVe Obnovující krém na ruce.
 • Ideální množství tělového hydratačního krému se liší v závislosti na konzistenci výrobku a na oblasti, kterou hydratujete. Při použití tělového mléka na celé tělo po sprchování budete muset pokrýt větší plochu než například při použití krému na ruce. Tělová mléka na vodní bázi mají obvykle řidší konzistenci než tělové krémy s bohatou texturou, což obvykle umožňuje jejich snadné roztírání a pokrytí větší plochy menším množstvím přípravku. Ať už používáte tělové mléko, krém na ruce nebo krém na nohy, naneste dostatečné množství přípravku pro pokrytí celé cílové oblasti a rovnoměrně rozetřete. Pro dosažení nejlepších výsledků vždy aplikujte hydratační krémy podle pokynů uvedených na obalu výrobku nebo dle doporučení lékaře.
 • Suchá pokožka na těle může mít mnoho možných příčin, které nemusejí být vždy vyřešeny pouze hydratací. Pokud se u vás objeví chronická suchá kůže, která šupinatí, je bolestivá nebo popraskaná, je důležité poradit se s certifikovaným dermatologem, protože to může být příznak některého z kožních onemocnění.
 • 1. Dermatologists’ Top Tips for Relieving Dry Skin. American Academy of Dermatology Association, 2022.
Message
Download Chrome