SPF
Banner Image

Přehled

Důsledná každodenní péče o pleť je jedním z nejlepších způsobů, jak podpořit pleť, aby vypadala zdravě a cítili jste se v ní dobře . Málokdo ale ví, že záleží i na pořadí, v jakém produkty pro péči o pleť používáte. Správné pořadí produktů péče o pleť vám pomůže maximalizovat jejich účinek a zajistí, aby vaše pleť využila každý přípravek co možná nejlépe. V této příručce se zaměříme na správný způsob používání hydratačního a opalovacího přípravku. Tyto dva produkty mají často podobnou texturu a vzhled, což může vést k mylné představě, že nezáleží na tom, který z nich použijete jako první. Ve skutečnosti však existuje správné pořadí aplikace těchto dvou složek každodenní péče o pleť. Čtěte dál a dozvíte se podrobnosti o správném pořadí hydratačních a opalovacích přípravků.

Fakta o správném pořadí hydratačního a opalovacího přípravku

  • Americká dermatologická akademie (AAD) doporučuje v každodenní péči o pleť používat jak opalovací, tak hydratační přípravek.1
  • Obecně platí, že opalovací přípravek by se měl nanášet až po hydratačním přípravku na obličej, jako poslední krok každodenní péče o pleť.
  • Pro zajištění ochrany před slunečním zářením je třeba přípravek s ochranným faktorem SPF nanášet znovu alespoň každé dvě hodiny.
  • Jedním ze způsobů, jak si zjednodušit ranní péči o pleť, je používat hydratační přípravek na obličej, který obsahuje širokospektrální filtr SPF 30 nebo vyšší, jako je například Hydratační péče o pleť AM s ochranou proti slunci nebo Ultralehká hydratační péče o pleť SPF 30od CeraVe.
  • Pokud používáte make-up, měl by se nanášet až po aplikaci hydratačního a opalovacího přípravku. Než začnete s líčením, nezapomeňte nechat pleť oschnout.

Role hydratačních a opalovacích přípravků

Než se budeme zabývat tím, zda byste měli začít opalovacím nebo hydratačním přípravkem, pojďme se nejprve podívat na některé základy péče o pleť.

K čemu slouží hydratační přípravek?

Hydratační přípravky, jak už název napovídá, jsou určeny k hydratování pokožky. Při důsledném používání mohou pomoci zlepšit hydrataci vaší pleti a pomáhají ji udržovat vláčnou. Některé hydratační přípravky byly navíc vyvinuty tak, aby pomáhaly řešit specifické nedokonalosti pleti, jako jsou jemné linky, vrásky či nerovnoměrný tón pleti.

Proč je ochrana před sluncem tak důležitá?

Ačkoli mnoho opalovacích přípravků má hydratační účinky, není to jejich hlavní funkce. Opalovací přípravky především pomáhají chránit vaši pokožku před škodlivými účinky slunečního UV záření, které může způsobit předčasné stárnutí pokožky a rakovinu kůže. Všechny opalovací přípravky jsou z hlediska bezpečnosti a účinnosti regulovány Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv spojených států amerických (FDA).2

Existují dva typy opalovacích přípravků: s chemickým filtrem a s minerálním (fyzickým) filtrem. Chemické filtry absorbují sluneční paprsky dříve, než stihnou poškodit pokožku (jako houba), a minerální filtry od pokožky UV záření odrážejí (jako štít). Hybridní opalovací přípravky, jako je například CeraVe Hydratační krém na opalování, obsahují složky jak minerálních, tak chemických filtrů.

Tip CeraVe: Při výběru opalovacího přípravku se zaměřte na přípravky se širokospektrálním filtrem (tedy ty, které chrání před UVA i UVB zářením) a s ochranným faktorem SPF 30 nebo vyšším. Pokud víte, že se zpotíte, nebo se chystáte plavat, vyberte si opalovací přípravky s označením „voděodolný“. Aby byla ochrana před sluncem účinná, musí se opalovací přípravky znovu nanášet nejméně každé dvě hodiny.

Musím používat hydratační i opalovací přípravek?

Ano, Americká dermatologická akademie doporučuje zahrnout do své každodenní péče o pleť čisticí přípravek, hydratační přípravek a ochranu před slunečním zářením.1 Každý z těchto základních produktů má své jedinečné a důležité místo ve vaší každodenní péči o pleť. Jde o to, abyste našli ty správné produkty, které budou odpovídat vašemu typu pleti a osobním preferencím. Pokud máte například mastnou pleť a obáváte se ucpaných pórů nebo akné, můžete se poohlédnout po hydratačních a opalovacích přípravcích, které jsou nekomedogenní, tedy neucpávají póry. Pokud si chcete zjednodušit denní péči o pleť a spojit tyto dva kroky do jednoho, můžete použít hydratační přípravek, který obsahuje ochranu proti slunečnímu záření (více o těchto přípravcích dále).

Co se má používat jako první, opalovací nebo hydratační přípravek?

Obecně platí, že opalovací přípravek byste měli nanášet jako poslední krok v rámci své denní péče o pleť, po úplném vstřebání hydratačního přípravku na obličej. To může podpořit účinek opalovacího přípravku. FDA doporučuje nanést opalovací přípravek přibližně 15 minut před tím, než se vydáte ven.2 Večer můžete opalovací přípravek vynechat a použít noční hydratační přípravek bez SPF (např. CeraVe Hydratační péče o pleť PM) jako poslední krok své každodenní péče.

Každý hydratační a opalovací přípravek se používá trochu jinak, proto je důležité si pečlivě přečíst etiketu a postupovat podle ní. Nezapomeňte, že samotný opalovací přípravek k úplné ochraně pokožky před škodlivými účinky slunečního záření nestačí. Je nezbytné dodržovat i další ochranná opatření, včetně opakovaného nanášení opalovacího přípravku nejméně každé dvě hodiny během dne (a po plavání nebo zpocení). Důležitým opatřením pro ochranu před sluncem je také pobyt ve stínu v době nejsilnějšího slunečního svitu a nošení ochranných pomůcek, jako je klobouk a sluneční brýle.

Je potřeba před líčením nejprve nanést opalovací nebo hydratační přípravek?

Pokud používáte make-up, je nejlepší nanášet ho až po hydratačním a opalovacím přípravku. Opalovací přípravek totiž bývá nejúčinnější, když se nanese na čistou pokožku. Po nanesení hydratačního a opalovacího přípravku (popř. hydratačního přípravku s ochranným faktorem SPF) počkejte několik minut, než vaše pleť oschne, a teprve poté použijte make-up. Pokud začnete s líčením dříve, než se opalovací přípravek plně vstřebá, může to narušit jeho účinnost.

Mohu místo opalovacího přípravku použít make-up s SPF?

Podle Cleveland Clinic SPF filtr v make-upech pravděpodobně nestačí k úplné ochraně pokožky před škodlivými slunečními paprsky.3 Proto je stále nezbytné používat opalovací přípravek každý den, i když vaše kosmetické produkty obsahují SPF filtr. Nanesení opalovacího přípravku před líčením (a jeho opakovaná aplikace alespoň každé dvě hodiny) vám také pomůže ochránit vaši pleť, i když se make-up během dne setře.

Mohu zkombinovat hydratační a opalovací přípravek?

Hydratační a opalovací přípravky by se měly používat odděleně, podle pokynů na obalu. Pokud však dáváte přednost hybridnímu přípravku, který kombinuje obě tyto složky péče o pleť v jednom, zvažte hydratační přípravek, který obsahuje i ochranu před slunečním zářením. Jedná se o pohodlný způsob, jak si zjednodušit péči o pleť a přitom dopřát své pleti láskyplnou péči, kterou si zaslouží. Jen se ujistěte, že váš hydratační přípravek na obličej s ochranným faktorem proti slunečnímu záření má hodnotu SPF alespoň 30 nebo vyšší a poskytuje širokospektrální ochranu. Stejně jako standardní opalovací přípravek na obličej by se i hydratační přípravek s SPF měl pro správnou ochranu před sluncem nanášet alespoň každé dvě hodiny. Pokud máte otázky ohledně péče o svou pleť a jejích jedinečných potřeb, obraťte se na certifikovaného dermatologa pro individuální konzultaci.

Čtyři hydratační přípravky na obličej od značky CeraVe s ochranou proti slunečnímu záření SPF 30

Výběr vhodného hydratačního přípravku na obličej s ochranou proti slunečnímu záření závisí na mnoha faktorech, včetně typu pleti, nedokonalostí, věku a osobních preferencí. Značka CeraVe nabízí řadu víceúčelových přípravků, díky kterým snadno najdete tu správnou volbu pro uspokojení jedinečných potřeb vaší pleti.

Zde jsou čtyři produkty 2 v 1, které můžete používat pro hydrataci i ochranu před sluncem:

Pro všechny typy pleti: Hydratační péče o pleť AM s ochranou proti slunci

Pokud máte zájem vyzkoušet hydratační přípravek na obličej s ochranou proti slunci, ale nevíte, kde začít, doporučujeme naši Hydratační péčí o pleť AM. Tento denní víceúčelový přípravek je vhodný pro všechny typy pleti, poskytuje veškerou základní péči, dodává hydrataci a pomáhá chránit vaši pleť před UV zářením v jediném kroku.* Obsahuje širokospektrální ochranu SPF 30 v podobě minerálního i chemického filtru, tři esenciální ceramidy a kyselinu hyaluronovou. Stejně jako všechny produkty CeraVe byl i tento produkt vyvinut ve spolupráci s dermatology, neobsahuje parfemaci a byl otestován na přítomnost alergenů. Naše hydratační péče o pleť AM neobsahuje oleje, snadno a rovnoměrně se roztírá a nezanechává na pokožce stopy, takže je vhodná pro širokou škálu typů a tónů pleti.

*Pro ochranu před slunečním zářením krém aplikujte znovu alespoň každé 2 hodiny.

Pro normální až mastnou pleť: Ultralehká hydratační péče o pleť SPF 30

Pokud máte normální až mastnou pleť, vyzkoušejte naši Ultralehkou hydratační péči o pleť SPF 30. Tento nekomedogenní opalovací přípravek na obličej nabízí stejnou hydrataci a ochranu před slunečním zářením jako Hydratační péče o pleť AM, ale má ultralehké složení a zanechává pleť matnou. Pokožku zjemňuje, uhlazuje a chrání ji před sluncem, aniž by ji mastil nebo ucpával póry.

Pro tónování a přirozený efekt: CeraVe Hydratační tónovací minerální opalovací krém na obličej SPF 30

Tento tónovací minerální opalovací přípravek nabízí mnoho výhod pro všechny typy a tóny pleti. V jednom snadném kroku náš Hydratační tónovací minerální opalovací krém na obličej SPF 30 pomáhá odrážet UV záření, hydratuje pleť, dodává jí zdravý vzhled a rozjasňuje ji. Tento lehký, pigmentovaný minerální opalovací přípravek lze použít pro všechny typy pleti, včetně pleti se sklonem k akné a citlivé pleti. Jednou z našich nejoblíbenějších vlastností tohoto přípravku je, že snadno splyne se všemi tóny pleti a zanechává ji čistou a přirozenou.

Proti stárnutí pleti: CeraVe Obnovující denní krém

Pokud máte zralou pleť, doporučujeme vyzkoušet náš Obnovující denní krém se zapouzdřeným retinolem, kyselinou hyaluronovou, ceramidy a širokospektrální ochranou před sluncem SPF 30. Tento přípravek proti stárnutí pleti, který můžete používat jako součást své každodenní péče o pleť, pomáhá chránit vaši pleť a zároveň vylepšuje vzhled jemných linek a vrásek, texturu pleti a rozjasňuje pleť. Složení s postupným uvolňováním složek navíc zajišťuje jemnou exfoliaci, čímž pomáhá vylepšovat známky stárnutí pleti bez zarudnutí nebo podráždění.

Pro pomoc s výběrem produktů vhodných pro váš typ pleti a problémy s pokožkou použijte naši aplikaci Find My Skincare Solution, nástroj pro vyhledávání vhodného řešení péče o pleť.

Message
Download Chrome