SPF
Hydratacni kremy
 • Jak zjistím, jaký typ pleti mám
 • Vlastnosti mastné pleti
 • Vlastnosti smíšené pleti
 • Vlastnosti suché pleti
 • Co způsobuje suchou pleť
 • Význam hydratace pro naši pleť
 • Jaký krém si mám pro svůj typ pleti vybrat
 • Hydratační krém pro mastnou pleť
 • Hydratační krém pro smíšenou pleť
 • Hydratační krém pro suchou pleť
 • Vyberte si hydratační krém, který vám nejlépe vyhovuje
 •  

  Jak zjistím, jaký typ pleti mám?

  Pro výběr nejvhodnějšího hydratačního přípravku je zásadní určit váš typ pleti. Je důležité si uvědomit, že váš typ pleti se může časem měnit a že na něj mohou mít vliv také hormonální faktory, sluneční záření, strava, nedostatek spánku a stres.

  Správné určení typu pleti je zásadní pro výběr hydratačního krému, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám. Například osobám s mastnou pletí se doporučují lehké hydratační krémy, které neucpávají póry. Naopak lidem se suchou pletí mohou pomoci bohatší zvláčňující přípravky, které pleti pomáhají zadržovat vodu a poskytují tak dlouhotrvající hydrataci.

  Níže vám podrobně vysvětlíme, jaké vlastnosti jednotlivé typy pleti mají a jaké produkty jsou pro každý z nich nejvhodnější:

  Vlastnosti mastné pleti

  Mastná pleť se často vyznačuje zvýšenou sekrecí kožního mazu, což má za následek lesk, rozšířené póry a dokonce i větší sklon ke vzniku nedokonalostí. Pokud se však budete řídit těmito radami, můžete svou pleť hýčkat a zmírnit výskyt nedokonalostí:

  • Vyberte si hydratační gel nebo krém s lehkou texturou, který se rychle vstřebává.
  • Volte hydratační krémy, které neucpávají póry.
  • Hledejte přípravky bez olejů (tj. bez mastných látek) obsahující složky, které pomáhají odstraňovat odumřelé kožní buňky a regulovat tvorbu kožního mazu, jako je kyselina salicylová, a které disponují zklidňujícími vlastnostmi, jako je niacinamid.
  • Nezapomínejte svou pleť hydratovat. Lidé s mastnou pletí mají občas tendenci nadměrně užívat produkty, které stahují póry, zároveň však přestanou používat hydratační přípravky, čímž dochází k vysušení pleti a může se objevit svědění, pálení, pnutí apod. Proto je důležité zvolit vhodný hydratační přípravek s účinnými látkami určenými pro mastnou pleť a aplikovat jej ráno a večer po vyčištění pleti. To pomůže udržet vaši pleť hydratovanou a v rovnováze. Hydratace je pro tento typ pleti i nadále nezbytná, protože udržuje ochrannou kožní bariéru a zabraňuje vysoušení.

  Abyste si zajistili viditelně zdravou pleť s těmito vlastnostmi, je nezbytné dodržovat každodenní péči specificky určenou pro mastnou pleť. Tímto způsobem můžete zabránit tvorbě nedokonalostí a regulovat tvorbu kožního mazu.

  Vlastnosti smíšené pleti

  Smíšená pleť se vyznačuje kombinací suchých a lesklých míst na obličeji. Péče o tento typ pleti může být obtížná, protože je potřeba najít rovnováhu mezi oběma typy pleti. T-zóna (čelo, nos a brada) je náchylnější ke zvýšené sekreci mazu, zatímco tváře bývají sušší.

  Lidé s tímto typem pleti mohou mít v mastných oblastech nedokonalosti, černé tečky a rozšířené póry, zatímco sušší místa mohou svědit nebo být napjatá či šupinatá. Je tedy zásadní zachovat integritu kožní bariéry a zároveň pleť hydratovat. Doporučuje se používat produkty s lehkou texturou, které se rychle vstřebávají a obsahují účinné látky s hydratačními vlastnostmi, jako je například kyselina hyaluronová, a esenciální fytoceramidy, které pomáhají obnovovat a udržovat integritu kožní bariéry.

  Vlastnosti suché pleti

  Suchá pleť je typická narušenou integritou kožní bariéry v důsledku sníženého obsahu lipidů a hydratačních faktorů. Pleť má matný vzhled s neznatelnými póry a zrnitým až drsným povrchem, který se může loupat.

  Intenzivní horko a chlad přispívají ke snížení přirozených hydratačních faktorů, což suchost tohoto typu pleti zhoršuje. U lidí se suchou pletí její podráždění často vede ke svědění a nepříjemným pocitům.

  K boji s problémy spojenými s tímto typem pleti byste měli používat vyživující a hydratační prvky, jako jsou kyselina hyaluronová, glycerin a fytoceramidy, které zajišťují hydrataci, kompenzují nedostatek lipidů a zároveň obnovují kožní bariéru.

  Pro zlepšení vzhledu suché pleti můžete navíc použít i další postupy. Například při sprchování nebo mytí obličeje používejte vlažnou vodu a čisticí přípravek určený speciálně pro suchou pokožku. K udržení hydratace vaší pleti můžete doma využít také zvlhčovač vzduchu.

  Co způsobuje suchou pleť?

  • Nedostatek hydratace: Když tělo nemá potřebné množství vody, může být pokožka suchá a šupinatá. Pro udržení zdravého vzhledu pleti je naprosto zásadní dostatečný příjem tekutin.
  • Stárnutí: Suchá pokožka se vyznačuje sníženou činností mazových žláz, přičemž stárnutí má na jejich činnost významný vliv.
  • Pravidelné sprchování nebo koupání v horké vodě: Tato změna teploty může pokožku zbavit přírodních olejů a zapříčinit její vysušení.
  • Nadměrné vystavení slunci: Při opalování dochází ke snížení ochrany pokožky a zvýšení pocení, což vede k vysušování.
  • Strava s nedostatkem základních živin: Konzumace potravin bohatých na esenciální mastné kyseliny, jako jsou losos a avokádo, pomáhá udržovat pokožku hydratovanou a pružnou.
  • Používání mýdel a přípravků, které stahují póry: Řada mýdel a přípravků pro péči o pleť obsahuje složky, které mohou pokožku zbavit přirozených olejů a způsobit její vysoušení. V rámci prevence je vhodné používat přípravky určené pro citlivou pleť s neutrálním pH.
  • K vysoušení pokožky přispívá i nadměrná exfoliace, která může odstranit její ochranný štít.
  • Zvýšenou suchost kůže mohou způsobit také některé léky nebo patologické stavy, například cukrovka.

  Suchá kůže se může objevit na kterékoli části těla, ale existují čtyři hlavní oblasti, kde se objevuje častěji: ruce, paže, nohy a zejména chodidla. S příchodem léta kůže na chodidlech více praská a objevují se na ní mozoly, proto se v tomto ročním období doporučuje o chodidla více pečovat.

  Řešení nabízí CeraVe Obnovující krém na nohy s kyselinou salicylovou. Je obohacený o ceramidy, kyselinu hyaluronovou a kyselinu salicylovou, díky čemuž pomáhá obnovit kožní bariéru a poskytuje intenzivní hydrataci. Pomáhá také pokožku zjemňovat a exfoliovat, usnadňuje tak odstraňování odumřelých kožních buněk a zanechává chodidla hladká. Při pravidelném používání se brzy budete moci pochlubit jemnějšími a hladšími chodidly.

  Význam hydratace pro naši pleť

  Jednou z nejvýznamnějších výhod hydratace pleti je, že pomáhá předcházet jejímu stárnutí. Redukuje viditelnost jemných linek a vrásek a zachovává napětí a pevnost pleti. Mezi další výhody patří:

  • Zlepšení textury a tónu pleti, díky čemuž vypadá pleť mladší a zářivější.
  • Zklidnění podrážděné pokožky a snížení zarudnutí a zánětu.

  Poznámka: Hydratace je klíčem k udržení zdravého a mladistvého vzhledu pleti a zároveň ji chrání před vnějšími vlivy.

   

  Které hydratační krémy jsou pro můj typ pleti nejlepší?

  Pro různé typy pleti se doporučují různé přípravky a péče.

  Hydratační krém pro mastnou pleť

  Hledáte ideální způsob, jak hydratovat mastnou pleť? Hledejte přípravky s lehkým složením obsahující účinné látky regulující tvorbu kožního mazu, jako je kyselina salicylová, a hydratační látky, například kyselinu hyaluronovou. Nezapomínejte také na to, že u tohoto typu pleti je třeba obnovit kožní bariéru, takže je nutné zahrnout fytoceramidy, konkrétně ceramidy 1, 3 a 6-II, které ji pomáhají obnovit a udržovat.

  CeraVe Gel proti nedokonalostem je hydratační roztok pro péči o pleť náchylnou k akné, bez alkoholu (ethanolu) a parfemace, který pomáhá odstraňovat nedokonalosti, aniž by způsoboval podráždění. V jeho složení je třeba vyzdvihnout kyselinu salicylovou, kyselinu mléčnou a kyselinu glykolovou jako aktivní korektory nedokonalostí a niacinamid a tři základní ceramidy, které pomáhají obnovit kožní bariéru.

  Poznámka: Hydratace pleti je nezbytná, i když máte mastnou pleť. Nezapomeňte krém nanášet dvakrát denně po vyčištění a tonizaci pleti.

  Hydratační krém pro smíšenou pleť

  Pokud se vaše pleť vyznačuje kombinací suchých a mastných oblastí, můžete mít s nalezením ideálního hydratačního krému potíže. U smíšené pleti může být obtížné udržet rovnováhu a hydrataci. Naštěstí existují krémy vyvinuté speciálně pro tento typ pleti, které ji pomáhají udržet pod kontrolou.

  CeraVe Hydratační mléko s ochranným faktorem SPF nebo bez něj bude pro normální a smíšenou pleť nejvhodnější volbou. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, která pokožku hydratuje, protože je schopna zadržovat až tisícinásobek své hmotnosti ve vodě, a fytoceramidy, konkrétně ceramidy 1, 3 a 6-II, které obnovují a chrání kožní bariéru. CeraVe Hydratační mléko s ochranným faktorem SPF nebo bez něj navíc obsahuje technologii MVE, díky které je možné pouhým jedním nanesením dosáhnout 24hodinové hydratace. To vše v rovnoměrné textuře, která se okamžitě vstřebává.

  Hydratační krém pro suchou pleť

  Suchost pokožky může být nepříjemným pocitem, a to zejména v chladném podnebí. Výběr správného hydratačního krému je sice náročný, existuje však mnoho alternativ, které mohou suchou pokožku zklidnit a hydratovat.

  Při výběru hydratačního krému pro suchou pleť je důležité najít takový, který obsahuje účinné látky zajišťující dlouhodobou hydrataci. Hledejte produkty, které obsahují kyselinu hyaluronovou, glycerin a ceramidy.

  CeraVe Hydratační krém je ideální i pro tu nejsušší pleť. Obsahuje kyselinu hyaluronovou (která pomáhá zadržovat vlhkost), ceramidy (které obnovují a chrání kožní bariéru) a glycerin (známý svými hydratačními a zvláčňujícími vlastnostmi), takže je ideálním přípravkem pro dosažení hlubší a déletrvající hydratace po dobu 24 hodin i u nejsušší pleti.

  Hydratační krém s fotoprotekcí

  H3: Hydratační krém s fotoprotekcí

  Sluneční záření na nás působí 365 dní v roce a má významný vliv na kvalitu pokožky. Urychluje stárnutí pleti a ovlivňuje integritu kožní bariéry, protože UVB a UVA záření snižují obsah ceramidů.

  Proto je velmi důležité do kosmetické rutiny zařadit přípravky, které pokožce nejen poskytnou velmi vysokou ochranu před ultrafialovým zářením, ale také jejímu povrchu dodají nezbytné ceramidy, a to v textuře, která se snadno nanáší a hydratuje pokožku. Používání hydratačního krému s fotoprotekcí má značný význam, protože kromě toho, že pomáhá udržovat vlhkost, také chrání pokožku před škodlivými účinky UV záření.

   

  Mezi hydratačními produkty CeraVe můžeme rozlišit dva krémy s ochranným faktorem SPF, CeraVe Hydratační péče o pleť SPF 25 a CeraVe Hydratační péče o pleť SPF 50. Tyto krémy obsahují tři základní fytoceramidy a technologii MVE, díky čemuž je dosaženo nepřetržité hydratace po dobu 24 hodin od jediné aplikace. V rámci složení vyzdvihujeme také kyselinu hyaluronovou, glycerin a niacinamid. Výsledkem jsou lehké, nemastné přípravky pro péči o pleť bez parfemace, které jsou vhodné pro všechny typy pleti a lze je doporučit i pro citlivou a/nebo křehkou pleť.

  Vyberte si hydratační krém, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám

  Když zjistíte, který krém je pro vaši pleť nejlepší, můžete její vzhled a strukturu zásadně ovlivnit. Pokud máte mastnou pleť nebo jste náchylní k akné, měli byste si vybrat nekomedogenní krém, abyste předešli ucpávání pórů nebo zvýšené tvorbě kožního mazu.

  Pro lidi se smíšenou pletí může být hledání správného hydratačního krému trochu složitější. U smíšené pleti jsou některé části obličeje mastné a jiné suché. Vyberte si proto lehký, nemastný krém, který se rychle vstřebává.

  Pokud máte suchou pleť, základem je bohatý a hydratační krém. Hlavním účelem péče o pleť je obnovení ceramidů a zajištění hydratace, díky čemuž se pleť stává jemnou a pružnou.

  Message
  Download Chrome