SPF
Hydratacni kremy pro muze

Přehled

Aby mužská pleť vypadala co nejlépe a abyste se v ní cítili dobře, je třeba používat několik základních produktů, jako jsou například čisticí přípravek, opalovací krém a – jak už jste uhodli – denní hydratační krém. Důsledné používání hydratačního krému pomůže udržet mužskou pleť hydratovanou a příjemnou po celý den. Správný produkt, pokud se používá důsledně každý den, může také pomoci řešit běžné mužské problémy s pletí, jako je nadměrný lesk, hrubá textura pleti a jemné vrásky. Níže se s vámi podělíme o některé z hlavních důvodů, proč si hydratační pleťový krém zaslouží stálé místo i v každodenní rutině mužů, a také o tipy, jak si vybrat ideální hydratační krém pro potřeby vaší pleti.

Základy péče o pleť pro muže: Jak hydratovat pleť

 • Používejte dvakrát denně hydratační pleťový krém jako poslední přípravek každodenní péče o pleť, a to i když máte mastný typ pleti.
 • Hydratační pleťový krém pro muže naneste na mírně vlhkou pleť, která pomůže zachytit vlhkost a zabránit vysušení nebo šupinatění.
 • Zvolte si šetrné, nekomedogenní hydratační přípravky a vyhněte se těm parfemovaným, s dráždivými nebo agresivními složkami, které mohou narušit kožní bariéru.
 • Vždy používejte hydratační pleťový krém podle pokynů na jeho etiketě nebo podle doporučení lékaře nebo certifikovaného dermatologa.
Pro denní dobu použijte hydratační krém pro muže, který obsahuje širokospektrou ochranu SPF 30. Hydratační krémy s SPF pleť hydratují a pomáhají ji chránit před slunečním UV zářením

Potřebuje mužská pleť hydratační krém?

Výzkum ukázal, že dermis mužské kůže (vrstva, která se nachází těsně pod povrchem kůže) je o 20 % silnější než u žen2. To však neznamená, že mužská pokožka vyžaduje méně hydratace, výživy nebo ochrany před poškozením sluncem. Ve skutečnosti z některé vědecké literatury vyplývá, že mužská pokožka může být k poškození UV zářením náchylnější než pokožka žen.3 Muži mohou mít také větší póry a sušší pleť navzdory tomu, že jejich pokožka produkuje více mazu.2 

Správný hydratační pleťový krém může pomoci řešit specifické potřeby mužské pleti, uzamknout v ní vlhkost a hydratovat ji. Pro muže, kteří se holí nebo tráví hodně času venku, je hydratační pleťový krém obzvláště důležitý, protože tyto faktory mohou dodatečně zatěžovat kožní bariéru.

 

V jakém věku by měli muži hydratační pleťový krém začít používat?

Hydratační pleťový krém může být prospěšný pro muže všech věkových kategorií. Jde o to najít správné složení, které vyhovuje aktuálním potřebám vaší pleti (které se mohou s věkem měnit). Mladší muži, kteří mají problémy s akné, by svou hydratační péči měli sestavit z lehkých a nemastných produktů. Kromě toho je vhodné vybírat nekomedogenní přípravky, které jsou vyvinuty tak, aby pleť hydratovaly a zároveň neucpávaly póry.

Pokud máte zralou pleť, která je sušší, měli byste sáhnout po hutnějším krému, který pleti poskytne hloubkovou hydrataci. Vaše pleť se s každým dalším desetiletím přirozeně mění, ale hydratační krém by měl vždy zůstat základem péče o mužskou pleť.

 

Kdy je vhodná doba na aplikaci hydratačního pleťového krému pro muže?

V ideálním případě by muži měli používat hydratační pleťový krém jako poslední produkt v péči o pleť ráno i večer. Použití na čerstvě umytou a mírně vlhkou pleť pomáhá zachytit vlhkost. Pokud váš hydratační pleťový krém neobsahuje SPF, je třeba po aplikaci denního hydratačního krému použít širokospektrý opalovací krém na obličej. Další informace o tom, jak správně hydratovat, najdete v našem odborném průvodci hydratací obličeje jako od dermatologa.

 

Jaký hydratační pleťový krém pro muže je nejlepší?

Stejně jako jakýkoli produkt péče o pleť i hydratační pleťové krémy nejsou univerzální. Výběr nejlepšího hydratačního krému pro potřeby vaší pleti závisí na řadě různých faktorů: od vašeho typu pleti a problémů s pletí až po váš životní styl a osobní preference.

 

Jak vybrat hydratační pleťový krém pro muže

Naštěstí existují hydratační pleťové krémy pro každého. Při výběru hydratačního krému je třeba vědět, na co se chcete zaměřit (a čeho se vyvarovat). Přečtěte si naše nejlepší tipy pro výběr hydratačního pleťového krému pro muže.

 

1. Určete svůj typ pleti

Prvním krokem k pochopení vaší pleti (a výběru dobrého hydratačního pleťového krému pro muže) je určit její typ. Typ pleti je definován jejími obvyklými vlastnostmi. Mezi základní typy pleti patří mastná, normální, suchá, smíšená a citlivá.

Pokud si nejste jisti, jaký typ pleti máte, zkuste sledovat, jak vaše pleť vypadá a jak se v ní cítíte přibližně 30 minut po vyčištění. Pokud se vaše pleť nadměrně leskne, pravděpodobně máte mastnou pleť. Suchá pokožka může být naopak napjatá, svědivá a nepříjemná. Zatímco normální pleť se nezdá ani příliš mastná, ani příliš suchá, smíšená pleť má tendenci být na některých místech suchá a na jiných (zejména v oblasti T-zóny ) mastná. 

Jakmile určíte svůj typ pleti, je výběr hydratačního krému vhodného pro váš konkrétní typ jedním z nejlepších způsobů, jak z jeho péče získat co nejvíce.

 

2. Zvolte správný přípravek pro běžné problémy mužské pleti

Mnoho hydratačních pleťových krémů obsahuje jemné hydratační složky, které mohou být pro mužskou pleť prospěšné. Několik příkladů prospěšných složek v hydratačních krémech CeraVe jsou například kyselina hyaluronová, niacinamid, glycerin, peptidy a ceramidy. Kromě toho je také důležité pozorně číst etiketu produktu, abyste se ujistili, že hlavní výhody produktu jsou v souladu s vašimi cíli v péči o pleť, jako je vyhlazení hrubé struktury pleti nebo minimalizace nadměrného lesku. Pokud je vaše pleť náchylná k citlivosti nebo podráždění (zejména po holení), doporučujeme vám, abyste se poradili s certifikovaným dermatologem, který zjistí, které typy hydratačních složek jsou pro vás vhodné.

 

3. Zvolte si hydratační krém s ceramidy

Podle výzkumu může vystavení slunci, drsné podnebí a věk narušit funkci kožní bariéry, což může přispět ke vzniku suché pleti. Protože mužská pleť může být náchylnější k vysušování, doporučujeme zvolit hydratační krém s obsahem ceramidů. Ceramidy, které se přirozeně vyskytují v pokožce, tvoří přibližně 50 % kožních lipidů, které pomáhají kožní bariéru vytvářet. Najdete je také v produktech péče o pleť, které posilují kožní bariéru a zajišťují zdravý vzhled pleti. Všechny hydratační produkty CeraVe obsahují tři základní ceramidy, které společně uzamykají vlhkost a pomáhají udržovat zmíněnou bariéru. Více informací o ceramidech naleznete v článku  Revoluce s ceramidy.

 

4. Vyhledávejte nekomedogenní složení

Přestože mužská pokožka může produkovat více mazu, stále vyžaduje dostatek hydratace, aby vypadala (a vy jste se cítili) co nejlépe. Když je vaše pleť příliš vysušená, může to ve skutečnosti vyvolat zvýšenou mastnotu a lesk. Proto je používání hydratačního krému na mužskou pleť dvakrát denně tak důležité, i když má vaše pleť sklony k nadměrnému maštění. Vybírejte hydratační krémy pro muže, které jsou lehké, neobsahují oleje a jsou nekomedogenní.

 

5. Vyberte si různé hydratační krémy na den a noc

Pokud patříte k těm, kdo hydratační krém obvykle zcela vynechávají, možná vás překvapí, že je dobré mít po ruce dva různé typy hydratačního krému: denní a noční. Je to proto, že denní a noční hydratační přípravky mohou podpořit potřeby vaší pleti různým způsobem. Denní hydratační krémy mají obvykle lehčí texturu a zaměřují se na ochranu před agresivními vlivy prostředí, jako je sluneční UV záření. 

Noční hydratační krémy jsou naopak hutnější a výživnější, zaměřují se na hloubkovou hydrataci a regeneraci. Pro ideální kombinaci denní a noční péče doporučujeme používat CeraVe Hydratační péči o pleť AM s opalovacím krémem a CeraVe Hydratační péči o pleť PM.

 

6. Zaměřte se na hrubou strukturu pleti a zarůstající chloupky

Muži, kteří se holí, se mohou někdy potýkat s nepříjemnými vedlejšími účinky, jako jsou zarůstající chloupky, vyrážka po holení, drsná pokožka a podráždění. Jedním ze způsobů, jak těmto problémům čelit, je vybrat si jemné hydratační krémy s prospěšnými složkami, jako jsou ceramidy a niacinamid. Hydratační denní a noční pleťové krémy CeraVe obě tyto složky obsahují, a díky tomu jsou skvělou volbou pro zachování jemné a příjemné pleti. Máte-li další otázky týkající se zarůstajících chloupků nebo jiných konkrétních problémů, obraťte se na certifikovaného dermatologa.

 

7. Volte denní hydratační krém s SPF 30

Ochrana před sluncem je samozřejmě nezbytná pro muže, kteří tráví během dne hodně času venku. Ale opalovací krém by měl být základem jakékoli péče o pleť po celý rok, a to i když je pod mrakem nebo při pobytu v interiéru.

Aby byla pleť dostatečně chráněna před sluncem, doporučujeme zvolit denní hydratační krém pro muže s ochranným faktorem SPF 30. Na etiketě byste také měli hledat výraz „širokospektrá ochrana“, což znamená, že opalovací krém chrání vaši pokožku před UVA i UVB zářením. Hydratační krém s ochranným faktorem SPF, který bychom doporučili pro mužskou pleť, je CeraVe Ultralehká hydratační péče o pleť s SPF 30. Tento lehký hydratační krém bez obsahu oleje je nekomedogenní, nabízí širokospektrou ochranu s SPF 30 a doporučuje ho také nadace The Skin Cancer Foundation.

Mějte na paměti: Samotný opalovací krém mužskou pleť před poškozením slunečními paprsky plně neochrání. Vždy aplikujte (a opakovaně aplikujte) přípravek podle pokynů na etiketě a dodržujte další opatření na ochranu před sluncem, jako je vyhledávání stínu, vyhýbání se přímému slunci mezi 10. a 14. hodinou a nošení ochranného oděvu.

Pokud jde o péči o mužskou pleť, nikdy není příliš brzy (ani příliš pozdě) na to, abyste s ní začali. Pro pomoc s výběrem produktů vhodných pro váš typ pleti a problémy s pokožkou použijte naši aplikaci Find My Skincare Solution, nástroj pro vyhledávání vhodného řešení péče o pleť.

 

Přehled

Aby mužská pleť vypadala co nejlépe a abyste se v ní cítili dobře, je třeba používat několik základních produktů, jako jsou například čisticí přípravek, opalovací krém a – jak už jste uhodli – denní hydratační krém. Důsledné používání hydratačního krému pomůže udržet mužskou pleť hydratovanou a příjemnou po celý den. Správný produkt, pokud se používá důsledně každý den, může také pomoci řešit běžné mužské problémy s pletí, jako je nadměrný lesk, hrubá textura pleti a jemné vrásky. Níže se s vámi podělíme o některé z hlavních důvodů, proč si hydratační pleťový krém zaslouží stálé místo i v každodenní rutině mužů, a také o tipy, jak si vybrat ideální hydratační krém pro potřeby vaší pleti.

Základy péče o pleť pro muže: Jak hydratovat pleť

 • Používejte dvakrát denně hydratační pleťový krém jako poslední přípravek každodenní péče o pleť, a to i když máte mastný typ pleti.
 • Hydratační pleťový krém pro muže naneste na mírně vlhkou pleť, která pomůže zachytit vlhkost a zabránit vysušení nebo šupinatění.
 • Zvolte si šetrné, nekomedogenní hydratační přípravky a vyhněte se těm parfemovaným, s dráždivými nebo agresivními složkami, které mohou narušit kožní bariéru.
 • Vždy používejte hydratační pleťový krém podle pokynů na jeho etiketě nebo podle doporučení lékaře nebo certifikovaného dermatologa.
Pro denní dobu použijte hydratační krém pro muže, který obsahuje širokospektrou ochranu SPF 30. Hydratační krémy s SPF pleť hydratují a pomáhají ji chránit před slunečním UV zářením
Zdroje:
 1. Clement, Jennifer. „Over Half of Young Men Now Use Facial Moisturizer.“ Mintel, 4. prosince 2013.
 2. Rahrovan S, Fanian F, Mehryan P, Humbert P, Firooz A. „Male versus female skin: What dermatologists and cosmeticians should know.“ Int J Womens Dermatol. 22. června 2018;4(3):122–130. doi: 10.1016/j.ijwd.2018.03.002. PMID: 30175213; PMCID: PMC6116811.
 3. Higgins HW 2nd, Cho E, Weinstock MA, Li TY, Qureshi A, Li WQ. „Gender differences, UV exposure and risk of lentigo maligna in a nationwide healthcare population cohort study.“ J Eur Acad Dermatol Venereol. červenec 2019;33(7):1268–1271. doi: 10.1111/jdv.15348. Epub 2018 Dec 5. PMID: 30451319; PMCID: PMC6767620.
 4. Coderch L, López O, de la Maza A, Parra JL. „Ceramides and skin function.“ American Journal of Clinical Dermatology. 2003;4(2):107–29.
Message
Download Chrome