SPF
Cerave mast na suchou pokožku - použití

Přehled

Existuje několik faktorů, které mohou k suché a dehydratované pokožce přispět: chladné a suché počasí, abrazivní čisticí prostředky a nadměrné mytí. Tento problém především způsobuje ztráta vody z nejsvrchnější vrstvy kůže (známé také jako kožní bariéra). Při narušení přirozené hydratační kožní bariéry může dojít k tomu, že voda z povrchu kůže vyprchá příliš rychle. Výsledkem je často suchá, šupinatá nebo drsná kůže, která je napjatá, svědí a cítíte se v ní nepříjemně. Jedním ze způsobů, jak pomoci pokožce zadržet vodu a uchovat její ochrannou bariéru, je CeraVe Regenerační mast, intenzivní mast určená speciálně pro velmi suchou a hrubou pokožku. Níže vysvětlíme, díky čemu je naše mast na suchou pokožku jedinečná, a prozradíme vám pět různých způsobů, jak tento hojivý balzám používat v péči o pokožku.

Jak CeraVe Regenerační mast funguje

  • Pokožka se vysušuje, když nemá dostatek vlhkosti, aby byla účinně hydratovaná.
  • CeraVe Regenerační mast nabízí intenzivní péči pro velmi suchou pokožku, pomáhá zachycovat vlhkost a zároveň chrání pokožku před nadměrnou ztrátou vody.
  • Můžete ji používat jako každodenní hydratační tělové mléko, jako intenzivní noční kúru pro velmi suchou pokožku nebo jako bodové ošetření suchých, šupinatých míst.
  • Naši hojivou mast lze použít také ke zmírnění podrážděné pokožky a k ochraně hojící se popraskané, odřené a extrémně suché kůže.

Co je to mast?

Než se pustíme do podrobností o tom, jak naši mast na suchou pokožku používat, věnujme chvíli tomu, co to mast vůbec je (a co může pro vaši pokožku udělat). Obecně lze říci, že mast je hutný přípravek péče o pokožku podobný balzámu, který pomáhá zmírnit problémy, jako je suchost, oděrky a podráždění. Masti obvykle mají zvláčňující a okluzivní účinky, které pomáhají pokožku chránit. Mají podobnou strukturu jako balzámy – jsou husté, hladké a polotuhé, a obvykle jsou na bázi oleje (spíše než na bázi vody). Mnohé z nich obsahují vazelínu, která patří mezi nejúčinnější okluzivní hydratační složky. Ze studií vyplývá, že vazelína snižuje transepidermální ztrátu vody (TEWL) o 99 %, což je více než jakákoli jiná okluzivní hydratační složka.1


CeraVe Regenerační mast obsahuje 49,5 % vazelíny a tři esenciální ceramidy, panthenol, a kyselinu hyaluronovou. Zklidňuje, chrání a hydratuje extrémně suchou pokožku a je nekomedogenní, což znamená, že neucpává póry. Tato mast vytváří ochrannou vrstvu, která pomáhá zlepšit funkci kožní bariéry až na osm hodin. Navíc naše mast na suchou pokožku není mastná, je bez parfemace a vhodná pro všechny typy pokožky, včetně té citlivé.

obrázek produktu hydratační mast Cerave

Pět způsobů použití CeraVe Regenerační masti pro velmi suchou pokožku

Protože se suchá a šupinatá kůže může objevit kdekoli na těle, je ideální mít mast, kterou lze použít na jakoukoli část těla. CeraVe Regenerační mast je navržena tak, aby pomáhala zklidňovat a chránit velmi suchou pokožku kdekoli na těle – od jemné pleti na obličeji až po silnější pokožku na loktech, kolenou a chodidlech. Přečtěte si naše oblíbené způsoby použití této všestranné masti na suchou pokožku na obličeji i těle.

1. Každodenní hydratační přípravek

Obecně doporučujeme ke každodenní hydrataci používat tělové mléko nebo krém. Pokud však máte extrémně suchou pokožku, lze používat mast (jen se ujistěte, že je její složení vhodné pro každodenní použití). Zde vám poradíme, jak nejlépe využít naši mast na suchou pokožku, když ji používáte jako hydratační přípravek na tělo:

  1. Sprchování: Abyste minimalizovali vysušování pokožky, sprchujte se co nejkratší dobu (ideálně méně než 10 minut) a používejte vlažnou vodu. Příliš horká voda může narušit kožní bariéru a potenciálně zhoršit vysušení a podráždění pokožky. Pokud se zrovna nechystáte sprchovat, můžete si na pokožku jednoduše stříknout trochu vody.
  2. Po sprchování: Po sprchování z pokožky jemným přikládáním osušte čistým a měkkým ručníkem přebytečnou vodu.
  3. Hydratace: Na suchá místa vyžadující intenzivní péči rovnoměrně naneste tenkou vrstvu masti. Před oblékáním nechte mast zcela vstřebat.

 

2. Intenzivní noční péče

Pokud máte často problémy se suchou a šupinatou pletí, patrně jste se setkali s pojmem „slugging“. Slugging je trend v péči o pleť, který spočívá v tom, že si před spaním rovnoměrně nanesete na obličej tenkou vrstvu okluzivní masti, která pomáhá zachytit vlhkost a dodává pleti hladší a plnější vzhled. Chcete-li slugging využít na maximum, proveďte svou běžnou večerní péči o pleť a poté na čistou pleť naneste tenkou vrstvu regenerační masti CeraVe. Ráno setřete přebytečnou mast a proveďte obvyklou ranní péči o pleť, kterou zahajte důkladným čištěním pleti.

Upozornění: Mějte na paměti, že byste se při použití aktivních látek, jako je retinol nebo kyselina mléčná, měli sluggingu vyhnout. Slugging uzavírá vlhkost, ale může uzavřít i tyto látky a způsobit nežádoucí podráždění.

3. Cílené ošetření suchých míst

Velmi suchá místa ošetřete regenerační mastí zvlášť. Po nanesení obvyklého pleťového krému stačí mast namazat na suchá místa, což pomůže uzavřít vlhkost tam, kde je zapotřebí nejvíce.

4. Úleva od podrážděné pokožky

Příčinou citlivé, podrážděné a suché pokožky může být oslabená kožní bariéra. Velmi suchá pokožka může být spojena s nepříjemnými pocity, jako je svědění nebo napětí. Použití CeraVe Regenerační masti na suchá a podrážděná místa pomáhá zklidnit a hydratovat pokožku a chrání ji před vnějšími vlivy, které mohou přispět k dalšímu podráždění. V některých případech může naše regenerační mast dokonce pomoci urychlit přirozený proces hojení pokožky. Zklidňující složení je navíc vyvinuto speciálně pro narušenou kožní bariéru a neobsahuje barviva, lanolin ani parfémy.

5. Péče o popraskané paty

Pokud trávíte spoustu času na nohou, může vám kůže na patách praskat, zejména pokud je již vysušená. Ztvrdlou a odumřelou kůži pomáhá odstranit exfoliace, klíčem k ochraně pokožky před nadměrným vysušením je však hydratace. Mayo Clinic doporučuje používat na suché paty hydratační přípravek na bázi vazelíny, který pomáhá zadržovat vlhkost a omezuje transepidermální ztrátu vody (TEWL).2 Pro extra dávku hydratace doporučujeme před spaním nanést na čistá a vlhká chodidla silnou vrstvu CeraVe Regenerační masti a poté si obléct bavlněné ponožky, které pomohou zklidňujícímu balzámu se vstřebat (a také neuklouznete!). Také zabrání tomu, aby se vám mast setřela o prostěradlo).

6. Balzám na suché a popraskané rty

CeraVe Regenerační mast lze rovněž použít na velmi suché a popraskané rty. Naneste trochu masti konečky prstů na rty jako balzám. Nanášejte ji, kdykoli si všimnete, že jsou vaše rty suché. Naši mast na suchou pokožku aplikujte na popraskané rty před spaním, aby vaše rty byly hydratované i během spánku.

Pro pomoc s výběrem produktů vhodných pro váš typ pleti a problémy s pokožkou použijte naši aplikaci Find My Skincare Solution, nástroj pro vyhledávání vhodného řešení péče o pleť.

Zdroje

  1. Harwood A, Nassereddin A, Krishnamurthy K. „Moisturizers.“ [aktualizováno dne 2. ledna 2021]. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; leden 2022.
  2. Torborg, Liza. „Mayo Clinic Q and A: Take steps at home to manage dry, cracked heels.“ Mayo Clinic News Network, 25. prosince 2018. 
Message
Download Chrome